Батат – що це таке? Рецепти, як приготувати солодку картоплю Батат

Сьогодні часто можна почути таку незвичну назву «ям». Ось тільки що воно означає, звідки прийшов і що з ним можна робити, знають не всі. У цій статті представлені популярні питання «Батат — що це таке?», «Чим корисний батат?», наведені способи використання його в кулінарії.

Батат, або солодка картопля — що це таке?

У реальності ця рослина не має ніякого відношення до роду картоплі і є окремим видом. Але так як його плоди також ростуть в землі і за зовнішнім виглядом віддалено нагадують усім звичний картоплю, в народі його звуть «солодким картоплею».

Батат відноситься до багаторічних рослин. Виглядає як ліана, яка пускає довгі, кучеряві по поверхні землі, стебла. У місцях вузлів стебла випускають коріння. Мінімальна висота куща — 15 див.

Цвітіння зазвичай з фіолетовим, білим або рожевим відтінком. Від кольору залежить забарвлення м’якоті. В період цвітіння, запилення здійснюється за допомогою комах. Коли батат відцвітає, замість суцвіття формується насіннєва коробочка з 4-ма насінням.

Харчову цінність для людини становлять потовщені корені батату. Його середня вага коливається від 200 г до 3 кг Максимальна вага окремих видів рослини доходить до 10 кг.