Бісквіт королеви Вікторії — 6 рецептів традиційного англійського бісквіта

Ця улюблена випічка британців, бісквіт королеви Вікторії, здобула популярність у всьому світі. Багато господині готують його для своїх дітей і гостей, навіть не підозрюючи, що бісквіт носить королівське ім’я.

За класичною схемою бісквіт готується дуже просто і швидко, не вимагає великої кількості інгредієнтів і умінь. Всі основні елементи беруться в однаковій кількості плюс 4 яйця.

Дивно, як бісквіт з таким нехитрим рецептом користується шаленою популярністю в Англії!

Бісквіт королеви Вікторії: історія випічки

Згідно офіційної версії королеви Вікторії була фрейліна, якої дуже важко давалися проміжки очікування трапези між обідом і вечерею. І вона придумала полуденки — чаювання з солодощами, які влаштовувалися близько 4-5 вечора. На свої чаювання фрейліна запрошувала всіх придворних дам і королеву.

Через деякий час і сама королева стала влаштовувати подібні салонні полуденки, а обов’язковою солодкістю до чаю завжди подавався бісквіт, дуже улюблений королевою, — з соковитою начинкою — фруктовим або ягідним джемом або вершковим кремом. З-за королівського переваги він і отримав таку назву.

За іншою теорією після смерті свого чоловіка королева Вікторія відгородилася від світського суспільства, і лише через кілька років придворні дами умовили її давати полуденки з солодким чаюванням в палацовому саду, щоб світ бачив королеву. На чайному столі імператриці завжди був присутній незмінний десерт — бісквіт з ягідним джемом в прошарку.

Таким чином, бісквіт королеви Вікторії пройшов шлях із століття 19-го до сучасності і залишається дуже смачною випічкою, незважаючи на свою простоту.