Червоний борщ – 6 покрокових рецептів, як зварити смачний домашній борщ

Правильних рецептів червоного борщу стільки ж, скільки господинь, які беруться його приготувати. Особливо багато українських та польських варіантів. Борщ готують на квасі, з м’ясом, рибою, грибами, квасолею, ріпою, яблуками, галушками у вигляді крихітних вареників. Але більше всього технологічних секретів пов’язано з основним інгредієнтом – буряком.

Чому борщ втрачає червоний колір

Борщ з буряком повинен бути червоним. Це знає кожен, хто сідає за стіл. Але той, хто хоч раз пробував його приготувати, знає, як швидко майже готовий суп стає бурим і неаппетитным.

Колір буряках, а значить і борщу, надає унікальний фітонутрієнти бетацианин.

Він досить рідко зустрічається в природі, тільки в ревені, кількох видів кактусів і квітів. Його корисні властивості просто зашкалюють, основні дії – антиоксидантну та протизапальну. На жаль, цей флавонид дуже нестійкий, легко окислюється і розчиняється у воді.

Тому, потрапивши в каструлю, буряк щедро ділиться своїм рум’янцем з усіма продуктами і з бульйоном. Але, на фінішній прямій, перед самою готовністю, вона сама стає схожа на вивареної капусту, без забарвлення і смаку, і бульйон в лічені хвилини втрачає колір. Бульбашки повітря, які утворюються в активно киплячому бульйоні, моментально руйнують бетацианин.

Хоча смак борщу не змінюється, страва втрачає привабливість і частину корисних властивостей.