Цукровий сироп – 6 рецептів, як приготувати в домашніх умовах

Джеми, спиртні напої, торти, ромові баби та інша випічка об’єднані одним елементом, без якого їх приготування стає неможливим. Це цукровий сироп. Здається, що може бути простіше, ніж розчинення цукру у воді? Але щоб страви і напої радували своїм смаком, доведеться досконально вивчити цю технологію, а в ній чимало нюансів.

Що означає «проба сиропу» і як її визначають

Сироп – це розчин цукру у воді. В залежності від співвідношення кількості води і підсолоджувача в рідини змінюються її фізичні властивості: щільність і температура кипіння.

Оскільки не для всіх кондитерських виробів або коктейлів потрібно сироп з одними і тими ж властивостями, кондитерами і барменами було виділено шість «проб» цукрового сиропу, що дозволяють підручними засобами визначити концентрацію цукру в розчині:

  • Перша проба – це цукровий сироп, в якому 50% цукру і 50% води. Щоб отримати його, досить просто розчинити 1 частина цукру в 1 частини гарячої води. Варити такий сироп немає ніякої необхідності.
  • Друга проба характеризується таким складом: 75% цукру і 25% води. Температура кипіння цього сиропу 100 °С. Її визначають тестом на освіту тонкої нитки. Краплю постигла рідини стискають між великим і вказівним пальцями, потім їх розводять і сироп витягується між ними тонку, швидко рвуться нитка.
  • Третя проба – це рідина, в якій 85% цукру і 15% води. Закипає такий сироп при 107 – 108 градусах. Щоб визначити потрібну концентрацію, слід виконати ті ж маніпуляції, що і в другій пробі, але між пальцями повинна утворитися товста нитка («проба на товсту нитку»).
  • Четверта проба містить 90% цукру і 10% води. Такий розчин буде кипіти при 117 – 118 °С. Щоб визначити цю пробу, проводять тест на «м’який кульку». Краплю сиропу капають в ємність з холодною водою, і якщо вона скочується в м’який кульку, то досягнута четверта проба.
  • П’ята проба досягається при подальшому уварюванні розчину до тієї концентрації, коли з його краплі в холодній воді можна буде скачати твердий круглий клубочок.
  • Шоста проба – це остання можлива концентрація водного розчину цукру, у якої всього лише 2% води на 98% цукру. З нього не вийде ні витягнути нитку, ні скачати кульку, оскільки його крапля у воді миттєво застигає, а далі просто кришиться і ламається.