Фуагра що це таке? 4 рецепта в домашніх умовах

Фуагра – досить відомий делікатес, який можна побачити на столах світської еліти і знаменитостей. Блюдо відрізняється витонченим смаком, ніжною консистенцією і тонким ароматом. Багато господинь задаються питаннями про те, що таке фуагра і як правильно його приготувати.

Що таке фуа-гра – з чого готують і як виглядає?

Фуа-гра ” перекладається з французької мови як жирна печінка. Це популярне делікатесне блюдо Франції. Готується фуа-гра особливим чином з печінки гусака або качки. Птицю годують спеціальним насильницьким способом, включаючи в її раціон велика кількість білка, жирів, вітамінів. Гусей загодовують і обмежують в русі, отримуючи печінка з 45 % жирності.

У кулінарії фуа-гра ділиться на 3 види:

  • Сире. Використовується як основа для більшості кулінарних страв. Сира печінка світлого жовтого кольору, покрита блискучою глянцевою оболонкою.
  • Напівготове. Це пастеризоване фуа-гра, яка готується при температурі 100 градусів. Консистенція ущільнюється, зникає пористість і зайва рідина. Колір змінюється на світло-коричневий з темними прожилками.
  • Консервоване. Готується тривалий час під впливом високих температур. Ніжна печінка набуває коричневий колір, прожилки крові і жиру відсутні.

Фуа-гра вживають у багатьох європейських і азіатських країнах. Традиційно страву подають холодним перед салатами і закусками. Доповнюють білим сухим вином.