Хмелі сунелі – що це за приправа? Куди, в які страви додають Хмелі сунелі і чим замінити?

Хмелі сунелі – що це за приправа?

Ця спеція міцно асоціюється з кавказькою кухнею, яка завоювала популярність у всьому світі. Хмелі сунелі – не пряна трава, а ціла суміш сухих приправ. Їх купаж дає поєднання незвичайних смаків, збуджують апетит. Приправа має злегка гіркуватий смак, але цим не псує страви, а надає їм особливу пікантність.

Детальний склад спеції

У приправу входить багато трав, що ростуть на Кавказі, і деякі з них беруть не тільки з грядки. Склад Хмелі сунелі строго не лімітований – скільки господинь робить збори, стільки і варіацій ароматною спеції. Можна купити готову пряність або скласти свою рецептуру, підібравши трави на власний смак.

Приблизний склад Хмелі сунелі

Найменування трави Яку особливість надає спеції
Пажитник Надає приправі особливий запах, що нагадує каррі
Базилік Дає цілий букет ароматів – ментоловий, лимонний, анісовий
Коріандр Наробить блюдо лимонним присмаком
Майоран Своїм солодкувато-гірким смаком чимось схожий на кардамон
М’ята Надає страві дражливий рецептори освіжаючий аромат
Шафран Його склад включають небагато (не більше 0,1% від загальної кількості) з-за сильної насиченості гіркуватого смаку
Ісопу Це його камфорно-пряний запах присутній у спеції
Чабер Надає приправі перцеву гіркота
Гіркий червоний перець Досить пекуча приправа, тому для гострої нотки беруть не більше 2%

Також до складу входять, звичні російським господиням: кріп, петрушка, селера, додають спеції аромат ефірними маслами. Ну і куди ж без всюдисущого лаврового листа.

Можна доповнювати, або видозмінювати список, при цьому дотримуючись основного правила – загальна кількість спецій в приправі дорівнює 13. Два інгредієнта беруть в невеликій кількості – це пекучий перець і шафран, інші присутні в рівних частках.