Як чіпси роблять на заводі і як приготувати чіпси в домашніх умовах – 9 рецептів

Чіпси у великому асортименті представлені на полицях продовольчих магазинів і супермаркетів. Хрусткі снеки люблять діти і дорослі, а тому багатьом буде цікаво дізнатися, як роблять чіпси, і яку сировину використовують для їх приготування на заводах. А доступні рецепти дозволять самостійно приготувати домашні чіпси з самих різних продуктів.

Як роблять чіпси різних марок на заводі

Виробники чіпсів використовують для приготування своєї продукції спеціальні сорти картоплі, які відрізняються більш щільною структурою і мінімальною кількістю цукру.

Завдяки такому складу, коренеплід зберігає свій золотавий колір і не розвалюється під час приготування.

Напевно, відправляючи в рот чергову порцію хрусткою закуски, ви хоч раз замислювалися над тим, як чіпси роблять на заводі. А між тим, це досить трудомісткий процес. Картопля там проходить кілька етапів, поки не перетвориться на знайомі нам снеки в яскравій упаковці.

  • Доставлене з полів сировину розвантажують, миють і поміщають у спеціальні бокси для зберігання.
  • Овочі проходять візуальний огляд на наявність дефектів та їх видалення.
  • Картоплю чистять в спеціальних барабанах.
  • Леза в днище барабана нарізають слайсы товщиною до 2 мм
  • Потім скибочки потрапляють у ванну для смаження, наповнену розігрітою до 180 градусів маслом, де обсмажуються 3 хвилини.
  • Чіпси посипаються сіллю, спеціальними смаковими та ароматичними добавками.
  • Готові снеки після зважування надходять в упаковку.

Деякі виробники використовують більш простий спосіб приготування чіпсів. Вони беруть кукурудзяну або пшеничне борошно і змішують її з крохмалем. З такого тіста формують чіпси і обсмажують в киплячому маслі. Назвати такий продукт картопляними чіпсами важко, але з допомогою спеціальних інгредієнтів він перетворюється в снеки.