Як приготувати скумбрію в духовці? 8 рецептів

Скумбрія свіжоморожена — основа для приготування багатьох страв. Одне з найпростіших і швидких в приготуванні — скумбрія запечена. В міру жирна, ароматна, красива на вигляд рибка порадує вас і у будень, і у складі страв святкового столу. Сьогодні наша розповідь про те, як приготувати скумбрію в духовці різними способами.

Як краще приготувати свіжоморожену скумбрію?

Скумбрія хороша в натуральному вигляді і запечена з овочами. Смачний і простий вечерю — скумбрія в духовці з картоплею. А ще прекрасне блюдо виходить в горщиках. Загалом, варіантів маса. Але є загальні принципи підготовки риби для всіх рецептів.

Насамперед, потрібно зробити наступне:

  • Скумбрію розморозити. Важливо! Іноді рибу рекомендують готувати без розморожування, але цей варіант прийнятний для смаження. Варити і запікати рибу краще розмороженої: по – перше, скорочується час приготування, а по-друге, риба виходить більш рівномірно пропеченою. Якщо відправити готувати скумбрію не розмороженої, м’ясо зверху перетравиться, поки всередині дійде до готовності. Так що краще напередодні покласти тушки під плівкою на нижню полицю холодильника і дати розморозитися без застосування екстремального розморожування в мікрохвильовій печі або в гарячій воді. Або хоча б залишити на час розморожуватися при кімнатній температурі. Так риба вийде соковитіше і смачніше.
  • Видалити голову, плавники і хвіст, вичистити тельбухи, зняти темну плівку з черевця, промити тушку.
  • Натерти сіллю і спеціями за рецептом.
  • Для запікання використовуйте малий чи середній деко. На нього кладеться фольга, пергамент або рукав.
  • Духовка попередньо розігрівається, якщо мова не йде про запіканні риби в банку або горщиках.