Напій Тархун: склад лимонаду, 3 рецепти, як зробити домашній тархун

У радянські часи був популярний «Тархун» – напій зеленого кольору з приємним ароматом і смаком. Його можна приготувати самостійно вдома, використовуючи прості компоненти – цукор, воду, лимон і траву тархун.

З чого роблять лимонад тархун

Незважаючи на те що «Тархун» відноситься до солодких напоїв, сама рослина, яке дало йому назву, що походить з роду полину. З нього виготовляють приправи, його використовують в косметичних і лікарських цілях. Без цієї трави не обходиться вірменська, арабська і французька кухні.

Друга назва рослини – естрагон. Його культивують у всіх куточках Землі.

Він невимогливий до грунту, і не потребує особливих умовах виростання. Розмножується рослина діленням куща ранньою весною або насінням через розсаду. Висівають насіння в лютому, а вирослі саджанці пересаджують у відкритий грунт в останній декаді квітня. Між лунками залишають відстань 50 див.

Рослина світлолюбна, але може рости і в тіні. Потребує регулярного поливу, не менше 3 разів на місяць, підживлень компостом, перегноєм і деревною золою. За сезон естрагон зрізують кілька разів, залишаючи стебла довжиною 12 см від поверхні грунту. Заготовляють про запас, висушивши в темному, теплому місці.

На одному місці трава добре може зростати до 10 років. Свої цілющі властивості вона найкраще виявляє у перші 3 роки вирощування. Для омолодження посадок можна розсадити трьохрічні кущі по весні.

Існує кілька різновидів тархуну – для приготування салатів і пряно-ароматичні сорти. Салатні форми більше поширені в Середній Азії і Закавказзі. У кулінарії трава знаходить саме широке застосування. Її використовують при маринуванні овочів і грибів, квашенні капусти, додають в супи, м’ясні та рибні страви. Свіжі листки йдуть для приготування різних салатів, соусів, приправ для птиці.

Найвідоміший напій з використанням трави – зелений, солодкий «Тархун».

Готувати його в радянські часи стали не просто так. З давніх часів відомо, що ця трава багата ефірними маслами, які підвищують імунітет і поліпшують настрій.