Пхали з шпинату по-грузинськи – 3 покрокових рецепта приготування

Пхалі – старовинне блюдо грузинської кухні. Зазвичай воно подається як закуска, рідше – в якості гарніру. Дуже смачним і оригінальним виходить пхали з шпинату по грузинськи. Таке блюдо виявляється, крім іншого, ще і корисним, і бюджетним.

Історія появи страви грузинської кухні

У меню будь-якого закладу громадського харчування в Грузії вдасться зустріти таке частування. Воно подається як в маленьких вуличних крамницях з місцевим фаст-фудом, так і в дорогих престижних ресторанах. Спробувати пхали можна і в російських кафе, які спеціалізуються на приготуванні страв грузинської кухні.

Історія починається частування ще кілька століть тому в Аджарії. У першого варіанту страви основою була звичайна білокачанна капуста. Інші інгредієнти також були овочевими. Але дійшовши до сьогоднішнього дня, рецепт дуже сильно трансформувався. Тепер в ресторанах можна зустріти варіанти пхали навіть з м’ясом і крупами в якості основних компонентів.

Друга назва традиційного частування – «мхали». Воно з’явилося в той період, коли рецепт почав активно поширюватися в Росії.

Вважалося, що новий варіант більш благозвучен для нашого сприйняття. Сьогодні ж можна зустріти обговорюване страву і з першим, і з другим назвою.

Вкрай рідко пхали подається в якості основного блюда. Наприклад, на обід його можуть є вегетаріанці або постяться люди. Частіше таке частування подається як закуска або доповнення до других страв. Його можна поєднувати з м’ясом або рибою, а грузини люблять подавати пхали до свежеприготовленному шашлику. Відмінно поєднується блюдо з алкогольними напоями різної фортеці.

На сьогоднішній день головною особливістю обговорюваного частування є варіативність. Кулінарам можна не враховувати класичний початковий варіант страви, а готувати його буквально зі всього, що опиниться в запасі у господині і підійде по структурі.