Риба Кижуч – що це за риба? 6 рецептів приготування кижуча

У магазинах і супермаркетах представлений величезний асортимент риби на будь-який смак і гаманець. Особливою популярністю користуються «червоні» різновиди, які вважаються найбільш корисними. Одним з представників цього сімейства є риба кижуч – велика особина з яскраво-сріблястою лускою. У ній мало кісток, і після оброблення її можна зварити, посмажити, запекти, засолити або приготувати на пару.

Кижуч – що це за риба?

Перш, ніж перейти до рецептів страв з кижуча, дізнаємося більше про цю рибу. Кижуч – хижий представник сімейства Лососевих з великою головою і широким масивним хвостом. Особини виростають до 95 – 98 см в довжину, а вага їх може досягати 15 кг. Тривалість їх життя в середньому становить 5 років. За яскраво-сріблястий забарвлення луски японці і американці прозвали кижуча «срібним лососем», а в Росії в колишні часи його називали «білою рибою».

Водиться ця особина в північних водах Тихого океану. Особливо великі популяції проживають в Америці, від Каліфорнії до Аляски. Іноді цю рибу можна зустріти біля північного узбережжя Японії. У Росії вона поширена на Чукотці, Камчатці і в Охотському морі, а іноді невеликі популяції кижуча зустрічаються біля берегів Сахаліну, Курильських островів і на Амурі.

Середній обсяг улову цієї риби на території Росії невеликий, від 5 до 7 тис. тонн в рік. Цим і пояснюється висока вартість кижуча.