Риба в духовці у фользі — 12 рецептів запікання

Риба в духовці у фользі сподобається і тим, хто рибу не дуже шанує. Навіть простий минтай під «шапочкою» з сиру, грибів на картопляно-цибулевої подушці обов’язково сподобається самим примхливим їдцям. Розповімо цікаві варіанти приготування риби, пояснимо, що за спеції прикрасять страву, і як правильно подавати рибні страви.

Як вибрати рибу для запікання в фользі?

Риба, запечена в духовці конверті з фольги, ніколи не вийде смачною, якщо ви не навчитеся вибирати правильний свіжий продукт. Найбільш вдалою вийде парна, щойно виловлена рику. Але в Росії риби досить мало, і частіше ми маємо справу з привізним замороженим продуктом. Не втрачаймо пильності, вибираємо якість!

Поради з вибору:

  • Зябра у риби повинні бути ніжно-рожевими, без сірого нальоту. Купуйте рибу з головою: відрізаючи голову, продавці часто збувають залежаний товар.
  • Запах хорошої риби ніжний, морський, дуже приємний. Річкова риба злегка пахне водоростями. Важкий «болотний» аромат видає поганий продукт. М’ясо буде «віддавати болотом» і на смак.
  • Виражений аромат аміаку – ознака злежаною, зіпсованої риби.
  • Очі риби повинні бути чистими, незамутненими, а луска – блищати і переливатися сріблом.
  • Часто рибу продають у крижаній скоринці. Шар глазурі повинен бути тонким, не більше 1-2 мм. Інакше ви разморозите продукт і отримаєте тонку тушку (або шматочок): решта піде в воду.
  • Сіра, тьмяна рибина означає одне — її неправильно зберігали або транспортували, в дорозі вона танула, то знову заморожувалася. Тушка буде сухою, навіть якщо від природи риба жирна і соковита.

А скільки запікати рибу? Головне правило – не пересушити продукт. Оскільки м’ясо риби ніжне, його краще піч не більше 40 хвилин. Такі види як форель, сьомга, кета, кефаль і судак запікаються ще швидше.