Салат олів’є – 5 рецептів приготування зимового новорічного салату!

Смачний і простий салат «Олів’є» знає і любить кожен росіянин. Останнім часом господині все частіше наважуються на експерименти і намагаються змінити звичний «ковбасний» варіант закуски, зробивши її більш цікавою та оригінальною. А можна і зовсім спробувати приготувати той самий справжній салат з рябчиками і раковими шийками з 14 століття.

Салат «Олів’є» — історія новорічного страви

Всіма улюблений варіант закуски з солоними огірочками і вареною ковбасою лише віддалено нагадує той самий справжній початковий рецепт салату «Олів’є». Він був придуманий відомим французьким кухарем, які працюють у популярному трактирі в російській столиці, ще в 14 столітті. А назвою закуски стала прізвище відомого кулінара.

Трактир Люсьєна Олів’є користувався нечуваною популярністю у найвищої знаті. Особливу увагу заклад привернуло до себе після того, як в меню з’явився незвичайний салат з варених рябчиків, ракових шийок, каперсів, трюфелів та деяких інших компонентів. Всі інгредієнти викладалися по колу і заправлялися унікальним соусом з французькими спеціями, рецепт якого був згодом назавжди втрачено.

Наступні власники трактиру, яким не вдалося точно відновити точний склад закуски після смерті француза, кожен раз змінювали його на свій лад. Так в рецепті з’являвся телячий язик, свіжі огірки, варені раки, паюсна ікра і деякі інші інгредієнти.

В радянські часи шеф-кухар московського ресторану вирішив спростити складу популярної закуски і став використовувати для неї звичайні варені яйця, солоні огірочки, куряче м’ясо. Коли салат з’явився в меню їдалень, то разом курятини для економії стала в ньому і зовсім виявилася варена ковбаса.