Сир в домашніх умовах з молока – 7 рецептів

Сир – універсальний продукт харчування, багатий вітамінами і мікроелементами. Його їдять в якості самостійного страви, а також використовують як інгредієнт для ніжних запіканок, пирогів і печива. Його можна купити готовим або зробити самостійно. Сир в домашніх умовах з молока виходить не менш смачним, а приготувати його зовсім не складно. Потрібно тільки вибрати потрібний рецепт і неухильно слідувати йому.

Класичний сир з молока в домашніх умовах

Для приготування такого продукту знадобляться 3 літри свіжого коров’ячого молока і сік одного лимона. Багатьох господинь зацікавить, скільки сиру виходить з 1 літра молока. Зовсім не багато, не більше 150 грам, тому кількість сировини слід підбирати з урахуванням бажаного обсягу кінцевого продукту.

Як приготувати:

  • У високу каструлю наливається молоко і ставиться на великий вогонь, щоб рідина прогрівалася швидко. Під час нагрівання важливо заважати молоко ложкою або шумівкою, щоб воно не пригоріло.
  • Після появи перших ознак закипання, вогонь роблять мінімальним і додають сік лимона. Практично відразу можна спостерігати, як молоко починає згортатися.
  • Газ вимикають і отриманий склад відправляють в друшляк, попередньо укритий марлею.
  • Віджимають сироватку, а отриману сирну масу, що залишилася в марлі, кладуть під вантаж.
  • Через кілька годин, коли вся сироватка стече, сир готовий до вживання.

Домашній сир з молока слід зберігати в прохолоді не більше 3-х днів, його можна використовувати як начинку для вареників або робити з нього запіканки.