Сир з кефіру – 7 рецептів, як зробити в домашніх умовах

З появою дитини або вирішивши більш правильно і корисно харчуватися, господині замислюються над тим, як самостійно приготувати сир з кефіру в домашніх умовах. Впорається з цією, на перший погляд, непосильним завданням досить легко. В процесі приготування можна використовувати і лише звичний кухонний інвентар (каструлю і друшляк) або вдатися до допомоги сучасних гаджетів (мультиварка, мікрохвильова піч, йогуртниця).

Класичний рецепт

Домашній сир з кефіру за класичним рецептом, передбачає сквашивание кисломолочного продукту на водяній бані, яка дозволяє отримати рівномірне нагрівання суміші. З додаткового інструментарію в процесі приготування знадобляться кулінарний термометр, відріз марлі, друшляк і дві каструлі відповідного літражу. Кількість основного інгредієнта – кефіру, – достатня на одну порцію сиру, становить 1200 мл

Покрокове приготування:

  • Готуємо водяну баню, для якої велику каструлю треба наповнити водою так, щоб менша надалі стосувалася дном поверхні закипілої води. Нагріти воду до активного кипіння.
  • В іншу каструлю перелити кефір і відправити його на водяну баню.
  • Прогрівати продукт при періодичному помішуванні до утворення сирних згустків. Важливо не перегріти кефір, щоб готовий сир не став жорстким. При досягненні вмістом верхній каструлі температури 55 – 65°С, її забирають з вогню.
  • У каструлі сирні згустки повинні постояти ще 30 – 45 хвилин в прохолодному місці. Потім друшляк слід застелити марлею, складеною в два – три рази, перелити в нього кефір і залишити (можливо, під гнітом, щоб відійшла вся сироватка.

Готовий сир зберігають в герметичному контейнері в холодильнику кілька днів.