З чого роблять мармелад? Склад і 6 рецептів, як зробити мармелад в домашніх умовах

Ласунам напевно, буде цікаво дізнатися, з чого роблять мармелад на сучасних фабриках. До складу закупного продукту зазвичай входить велика кількість барвників, ароматизаторів, консервантів. Якщо хочеться скуштувати солодкість без подібних «шкідливостей», варто приготувати її самостійно.

З чого роблять справжній мармелад на фабриці

До складу мармеладу, що виробляється на сучасних фабриках, обов’язково входить головне желирующее речовина.

Це може бути:

  • Пектин. Найкорисніший і безпечний варіант. Це речовина, що добувається з деяких сортів морських водоростей, а також з фруктів/ягід. Його вживання благотворно позначається на роботі різних систем і органів людського організму.
  • Агар-агар. Це «потужний» желирующее речовина, яка також видобувається з водоростей. Воно дуже корисне для організму людини, оскільки містить велику кількість мікроелементів.
  • Модифікований крохмаль. Він не містить корисних речовин, а готова солодкість з таким желюючою речовиною виходить дуже калорійною.

Основою хорошого мармеладу на фабриці стає також натуральний фруктовий сік/пюре.

Фреш або м’якоть змішують з солодким компонентом (це може бути цукор або патока), після чого випарюють з суміші рідина. Отриману густу масу змішують з обраним желюючою речовиною, додають барвник, після чого залишають готову масу застигати. При виготовленні якісного продукту використовуються натуральні безпечні барвники. Наприклад, куркума або сік бузини.

Багато сучасні виробники, щоб заощадити на інгредієнтах для солодощі і знизити вартість вже готового мармеладу, використовують при його виготовленні сильно розбавлений фруктовий сік або звичайну воду з додаванням хімічних ароматизаторів. Барвники також застосовуються ненатуральні. Такий десерт коштує дешевше, але не принесе ніякої користі організму ласуни. А в деяких випадках може навіть негативно вплинути на стан його здоров’я. Ненатуральний мармелад легко відрізнити від натурального – перший має «хімічний» аромат і дуже яскравий колір.