Закуски на шпажках – 16 рецептів на святковий стіл, варіанти для фуршету

Святкове застілля – це не тільки радість від зустрічі з дорогими людьми і відчуття свята, але і стрес, так як доведеться готувати велику кількість їжі в короткий термін. Допомогти в такому випадку може закуски на шпажках – легке і швидко блюдо, яке в більшості випадків не вимагає термічної обробки, а виглядає дуже ошатно. З невеликого набору продуктів можна створити безліч варіантів закусок, при цьому поєднання смаків не буде нудним або одноманітним.

Нижче представлені найбільш прості і смачні варіанти холодних закусок і канапе, які легко приготувати з невеликого набору продуктів.

Закуски на шпажках з сиром і шинкою

Для приготування закуски потрібно шинка, сир твердих сортів, для прикраси можна використовувати шматочки свіжого огірка або невеликі маслини без кісточки.

Сир і шинку нарізати на однакові квадратики, при бажанні можна зробити інгредієнти круглої чи багатокутної форми. Спочатку на шпажку нанизується прикраса – невеликий шматочок свіжого огірка або оливка без кісточки. Після цього наколюється шинка, а потім сир. Отримані закуски акуратно викладаються на сервірувальне блюдо. При бажанні їх можна прикрасити зеленню. Подавати охолодженими.