Чому люди красять яйця на великдень?

1. Згідно з першою легендою в дуже давні часи імператора Тіберія відвідала Марія Магдалена. Государ не приймав нікого без підношень. Багаті люди тішили його дорогими презентами, а бідні віддавали, що мали. Марія принесла правителю звичайне біле яйце, оскільки нічого іншого у неї не було. Вона піднесла його з фразою «Ісус Воскрес». Правителя потішили ці слова. Він сказав, що не вірить у воскресіння, і біле яйце не придбає червоний колір. Після цієї фрази яйце забарвилося в червоний колір. Государ був дуже здивований і відповів Марії єдиними словами «Воістину Воскрес».
Ця легенда дала початок старим звичаєм фарбувати великодні яйця в червоний колір і починати свято зі слів «Христос Воскрес». Християни стали обмінюватися крашанками та «Христосуватися».

 

Чому люди красять яйця на великдень?

2. Писання православної церкви розповідають про те, що яйце є уособленням відродження, а червоний колір – символ крові Христа. Його розіп’яли, і він, стікаючи кров’ю, спокутував гріхи людей через муки і біль. У зв’язку з цим яєць на Великдень додавали червоний колір. Вони символізували воскресіння Ісуса.

 

Навіщо фарбують яйця на великдень?
3. Всім відомо, що Великодня передує суворий піст. В цей час деяка їжа знаходиться під забороною вживання. До забороненої їжі відносяться і яєчка. У минулому, холодильники у людей відсутні, тому вони зберігали яйця, як виходило. Так як яйця у піст було заборонено вживати, вони збиралися та зберігалися. Щоб надалі старі яйця не переплуталися з новими, їх було прийнято варити і фарбувати у різні кольори. Але найчастіше фарбували в червоний колір, оскільки він виходив з самого простого барвника – лушпиння цибулі. Вона завжди була в людей.

 
Важко сказати яка легенда більш правдива. Передбачається, що пасхальні яйця фарбують, взявши трохи з кожної легенди.

Фарбування яєць красивими візерунками

Багато людей не обмежуються простими квітами при фарбуванні яєць, а розписують їх різноманітними візерунками. Не всім відомо, яким чином це втілити в життя. Для розпису користуються гуашшю або акварельними фарбами. Але процес цей кропіткий і невдячна, оскільки ваші руки будуть всі у фарбі при очищенні яєць.
Досить просто і швидко можна зробити візерунки іншими способами. Приміром, з пластиру вирізають фігури і наклеюються на яйця. Потім вони варяться в лушпинні цибулі, висушуються і пластир відклеюється. Щоб зробити більш тонкі візерунки використовується воскова свічка. На яйця наносяться візерунки воском. Яйця фарбуються, висушуються і очищаються від воску. Також візерунки робляться за допомогою мережива. Яйця загортаються в тканину, фарбуються і висушуються. Матерія знімається, а на яйцях залишаються химерні візерунки.

Прокрутка до верху