Як приготувати солоне тісто – рецепт

У цьому рецепті ви дізнаєтеся, як зробити солоне тісто. В основному його використовують для різноманітних розвиваючих занять з дітками або для створення виробів. Воно досить добре впливає на розвиток дрібної моторики ручок і легко замінить пластилін. Зберігати солоне тісто необхідно пакеті або в зачиненій контейнері, оскільки на свіжому повітрі тісто може засохнути. Якщо ви готуєте тісто для виробів, тоді краще додати в нього трохи клею пва це підвищить міцність виробів з тіста.
Головне в цьому рецепті дотримання пропорції, а якого розміру ви будете використовувати стаканчик, не має значення. Так, якщо ви хочете приготувати зовсім трохи тесту, тоді використовуйте маленький стаканчик або кухлик у цьому випадку кількість тіста вийде набагато менше.

 

Покроковий рецепт приготування солоного тіста


І ще тісто можливо пофарбувати, для цього необхідно роз’єднати тісто на певну кількість шматочків, додати в серединку барвник і гарненько вимісити. Тільки обов’язково одягніть фартух і рукавички, оскільки при цьому процесі сильно забарвлюються руки і можуть летіти бризки. В якості барвників можна використовувати натуральні барвники або фарби акварельні, гуаш або ж пальчикові. Наприклад, дуже гарненький коричневий колір надає какао, а красивий жовтий колір можна зробити, додавши в тісто куркуму. Таке готове тісто бруднитися не буде, і тісто з натуральними барвниками, якщо дитинка надумає його випробувати на смак не заподіє шкоди. Якщо ж для фарбування ви використовуєте фарби, тоді обов’язково доглядайте за дитиною, щоб він не вживав його. Якщо ви все ж таки проти барвників тоді можна зробити з дитиною виріб, а на наступний день, коли тісто підсохне, в якості додаткової гри розфарбуйте її.

Для цього знадобляться:

  • Борошно – 2 склянки
  • Сіль – 1 склянки
  • Вода – 1 стакан
  • Пісне масло – 1 ч. л.
Дивіться також:  Цвітна капуста в клярі – 5 рецептів

Процес приготування:
Нам знадобиться глибока миска, в неї насипаємо борошно і сіль.
Сіль обов’язково використовуйте дрібну «екстра».
Дуже ретельно все перемішуємо.
І починаємо поступово в кілька етапів додавати воду і масло, кожен раз все добре розмішуючи.

 

Як приготувати солоне тісто

 


Коли перемішувати немає можливості, викладаємо тісто на припорошений борошном стіл і продовжуємо вимішувати.
Отримане тісто не повинно прилипати до ручок. Якщо тісто липне до рук, додайте по трішки борошна. Якщо ж тісто навпаки розсипається, ламається, тоді додавайте потроху води і все добре вимішуйте.
Присутність масла або ж дитячого крему в тісті робить його більш еластичним.
Масло можна замінити на дитячий крем, але я все-таки раджу для діток до 3 років готувати тісто з пісним маслом. Оскільки маленькі дітки іноді їдять його в процесі гри я думаю, що вживання тіста з кремом все-таки не бажано і його краще готувати для дітей від 3 років.